کیش یاب رزرو آنلاین تفریحات کیش و کیش گردی ...

آیا احتمال وقوع سونامی در جزیره کیش وجود دارد؟!
اخبار کیش
کیـش‌یـاب: حسن قدمی (رییس سازمان مدیریت بحران کشور)  پس از رد وقوع سونامی در جزیره کیش گفت: هنگام زلزله چندین اردوگاه در جزیره کیش دایر می شود و نیروهای امدادی به حالت آماده‌ باش درمی‌آیند.
 .
وی با اشاره به زلزله‌های ماه‌های گذشته در جزیره کیش اظهار کرد: پس از زلزله با ریشتر بالا دچار نگرانی شده‌ایم اما خوشبختانه پس لرزه‌های بعدی نشان از کاهش شدت زلزله بود.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه زلزله را به هیچ عنوان نمی‌توان پیش‌بینی کرد افزود: در جلساتی که با پژوهشکده زلزله شناسی و موسسه ژئوفیزیک انجام گرفت به نظر نمی‌رسد که زلزله‌ای با قدرت زیاد در جزیره کیش به وقوع بپیوندد ولی نیروهای اورژانس، عوامل انتظامی ، مدیریت بحران و هلال احمر همیشه به حالت آماده‌باش هستند.

قدمی درباره موضوع ساختار بافت شهری کیش افزود : وضعیت ساخت و ساز در بخش زیادی از جزیره کیش به صورت استاندارد است اما بیشترین نگرانی ما از مقاومت کم ساختمان ها در اطراف بندر لنگه است.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور در واکنش به احتمال وقوع سونامی در جزیره کیش گفت: گسلی که قابلیت وقوع سونامی را داشته باشد در خلیج فارس و جزیره کیش وجود ندارد پس در نتیجه احتمال وقوع سونامی در کیش وجود ندارد. با توجه به رایزنی‌هایی که با موسسه ژئوفیزیک و اقیانوس شناسی داشتیم آنها هم این موضوع را تایید کردند.