کیش یاب رزرو آنلاین تفریحات کیش و کیش گردی ...

اجرای با شکوه مراسم شب نوزدهم ماه رمضان در مساجد کیش

در نوزدهمین شب از شبهای مبارک ماه رمضان ،عاشقان مولای متقیان (ع) همچون جای جای ایران در کیش نیز با حضور در مساجد و به امید بخشایش و آمرزش گناهان  ‘ بک یا الله’ و العفو العفو ‘ را زمزمه کردند  و دستان نیازمند خود را برای بخشش و رحمت به آسمان بلند کردند .
در این شب مومنان با چشمانی اشکبار و با دعا و نیایش زنگار از دل زدودند و پرونده گناهان خود را بار دیگر مرور کردند به این امید که این تضرع و زاری به محضر خالق بی همتا بار گناهان آنها را سبک تر سازد و پرونده ای نیکو برای آنان رقم زند.
مراسم معنوی احیا شب نوزدهم ماه رمضان شب ضریت خوردن مولای موحدین حضرت امیر مومنان (ع) از ساعت22:30 سه شنبه شب با قرائت قرآن مجید آغاز شد و با قرائت دعای فرج ، اقامه نمازهای قضا ، قرائت دعای جوشن کبیر ، بیان احکام تا ساعتی پیش از سحر ادامه یافت .
مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در مظلومیت آن حضرت نوحه خوانی و مرثیه سرایی کردند.
عظمت و زیبایی معنوی این مراسم روحانی با برسر گرفتن قرآن کریم با حضور حجت الاسلام حسینی بوشهری و همچنین سردادن ندای ‘ الغوث الغوث خلصنا من النار ‘و ‘بک یا الله ‘ و شفیع قرار دادن امامان و اهل بیت (ع) دو چندان شد و مومنان شب زنده دار با قلبهای مملو از امید و با چشمانی اشکبار ظهور حضرت مهدی (عج) را از خداوند طلب کردند .
بخشش گناهان ، دعا برای شفای بیماران ، گشایش امور مسلمانان جهان ، نابودی دشمنان اسلام به ویژه داعش در سراسر جهان ، عاقبت به خیری جوانان ، حفظ سربازان این مرز و بوم و طلب رحمت برای شهدای اسلام ، دفاع مقدس و مدافعان حرم از دیگر خواسته های مومنان شب زنده دار بود.
شب های 19، 21 و 23 ماه مبارک رمضان، به عنوان لیالی پرفیض و برکت قدر در نزد شیعیان است و اهمیت زیادی دارد ،در این شب ها مسلمنان سراسر جهان با دعا و اقامه نماز شب زنده داری می کنند و برای رفع گرفتاریهای دیگران دعا می کنند.
آئین نخستین شب قدر ، شب ضربت خوردن مولای متقیان علی (ع) با حضور مسئولان و مردم ولایتمدار و مومن کیش در مسجد خاتم الانبیاء(ص) ، مساجد کیش ، دانشگاه ها و هیات های مذهبی باشکوه خاصی برگزار شد.

تو کیش کجا بریم؟ KISH PRODUCTS
پشـتیـبانی آنلایـن
Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0