کیش یاب رزرو آنلاین تفریحات کیش و کیش گردی ...

بررسی شرایط کار دانشجویی و انواع بورسیه جهت علاقمندان به تحصیل در کانادا

با توجه به گزارشات ، کانادا هر ساله میزبان بیش از 18000 دانشجوی بین المللی است.  دانشگاه های این کشور، به کیفیت تحصیلی بالا و شرایط ورودی سخت و رقابتی در جهان معروف هستند. مدارک دانشگاهی کانادا و حتی دیپلم های کانادا، در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است.  در مؤسسات کانادایی، دانشجویان خارجی هزینه تحصیلی نسبتا پایینتری نسبت به همتایان خود در کشورهای رقابت کننده مشابه دارند. بر اساس نظرسنجی سازمان ملل، در 9 سال متوالی کانادا بهترین مکان برای زندگی در جهان شناخته شده است (1). دانشجویان بین المللی می توانند برای اقامت دایم خود در کانادا، بعد از اتمام دوره ی تحصیلی خود اقدام نمایند که حدود 15 تا 18 ماه طول خواهد کشید. علاوه بر آن، دانش آموزان واجد شرایط کار تا حداکثر 20 ساعت در هفته و تمام وقت در طول تعطیلات می توانند کار کنند. بدین ترتیب، می توانند برای مدتی با شرکت های کانادایی به همکاری بپردازند که باعث اخذ تجربه کار در صنایع کانادا می شود .

 به محاسبه ی میزان درامد دانشجویان بین المللی پرداخته شده است. طبق گزارشات این سایت، درامد حداقل در کانادا مطابق مقادیر زیر است (2):

استان                 حداقل درآمد به ازای هر ساعت کار

آلبرتا                  $15.00 در ساعت

بریتیش کلمبیا        $12.65 در ساعت

ساسکاچوان          $11.06 در ساعت

انتاریو                $14.50 در ساعت

مانیتوبا               $11.65 در ساعت

نیوبرانزویک        $11.50 در ساعت

کبک                  $12.50 در ساعت

نوا اسکوشیا         $11.50 در ساعت

پرنس ادوارد آیلند   $12.25 در ساعت

نیوفاندلند             $11.40 در ساعت

یوکان                 $12.71 در ساعت

این وب سایت به ذکر مثالی از میزان درآمد دانشجو در ماه در استان انتاریو پرداخته است که مطابق با شکل زیر است(2).

شاید برای شما این سوال پیش آید که آیا تحصیل رایگان در کانادا امکانپذیر است؟ تحصیل در کانادا بصورت رایگان نیست. بخصوص در مورد دانشجویان بین المللی که باید مبالغ بیشتری نسبت به دانشجویان کانادایی پرداخت نمایند. البته امکان اخذ بورسیه وجود دارد که احتمال آن  بسیار کم است.  اما امکان اخذ فاند تحصیلی در کانادا وجود دارد.  به طبقه بندی تعدادی از فرصت های فاند تحصیلی پرداخته شده است.

به این معنا که بر اساس شایستگی دانشجویان، معدل آن ها، میزان تسلط به زبان انگلیسی، تعدادی از اساتید اقدام به جذب دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی خود می نمایند و به ازای کاری که دانشجویان برای استاد انجام می دهند، پول دریافت می نمایند (3).

به این صورت که ممکن است استاد، در زمینه ی خاصی مشغول به تحقیق باشد و نیاز به یک همکار تحقیقاتی (Research Assistant) داشته باشد. در این صورت معمولا از بین دانشجویان با صلاحیت خود، فردی را به عنوان دستیار تحقیقاتی در نظر می گیرد و به این ترتیب، تمام یا بخشی از شهریه تحصیلی وی را پرداخت می نماید.

نوع دیگری که بسیار رایج است جذب دانشجویان به عنوان TAیا GA ،  (Teacher Assistant – Graduate Assistant) می باشد. وظیفه ی دانشجویان در صورت اخذ TA یا GA، حل تمرین برای دانشجویان دوره ی لیسانس، یا حضور در جلسات امتحانی لیسانس، تصحیح کوییز های گرفته شده توسط استاد، و … می باشد. این بخش نیز توسط استاد به دانشجو اعطا می شود و معدل دوره ی لیسانس و تسلط دانشجو به زبان انگلیسی در این بخش بسیار تاثیر گذار است.

بنابراین، چنانچه همچنان در دوره ی لیسانس بسر می برید، به شما توصیه می نماییم در اخذ نمرات بالا در ایران بسیار کوشا باشید. زیرا احتمال دستیابی به پوزیشن هایی همچون RA, GA, TA را در کانادا بسیار بالا می برد (3).

جدیدتـرین محصـولات NEW PRODUCTS
پشـتیـبانی آنلایـن
Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0