اجلاس

برگزاری هشتمین اجلاس بین المللی هوانوردی در کیش

برگزاری هشتمین اجلاس بین المللی هوانوردی در کیش

کیـش‌یـاب: امروز با حضور جمعی از مقامات از جمله معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رئیس سازمان هواپیمایی هشتمین اجلاس بین المللی ایکائو (هوانوردی) در جزیره کیش برگزار می گردد. از جمله اهداف برگزاری هشتمین اجلاس ایکائو مقابله با جرائم سازمان یافته همچون قاچاق انسان، تروریسم و همچنین تبادل اطلاعات و تجربیات کشورهای موفق در حوزه اسناد هویتی است.این اجلاس تا ۲۲ اردیبهشت ماه در مرکز همایش های بین المللی خلیج فارس ادامه دارد.

سازمان بین المللی هوانوردی کشوری که در رده اجلاس های امنیت هواپیمایی و بین المللی بوده بر گرفته از (International Civil Aviation Organization) که به صورت مخفف (ICAO) یک نهاد تخصصی در سازمان ملل متحد است.در هفتم دسامبر سال ۱۹۴۴ پس از تصویب و امضای پیمان حمل ونقل هوایی موسوم به پیمان شیکاگو تشکیل شد که موجودیت آن نیز به طور رسمی در سال ۱۹۴۷ اتفاق افتاد که ایران نیز در سال ۱۹۴۸ به صورت رسمی به پیمان شیکاگو و در نتیجه به ایکائو پیوست.

این سازمان با همکاری مشترک وزارت کشور،وزارت امور خارجه، سازمان هواپیمایی کشوری، سازمان ثبت احوال، قوه قضائیه، وزارت اطلاعات، دستگاه‌های عضو ستاد گذرنامه، پلیس در حوزه تخصصی اسناد مسافرتی و هویتی قابل خواندن با ماشین  MRTD برگزار می شود.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *