کیش یاب رزرو آنلاین تفریحات کیش و کیش گردی ...

تمدید پروانه اقامت بیش از 1000 تبعه خارجی در کیش

در طول سه ماهه نخست سال 96 پروانه اقامت 1039 نفر از اتباع خارجی که برای تفریح و گردشگری، شرکت در همایش و همچنین کار به جزیره کیش سفر کرده بودند، تمدید شد.

به گزارش سایت کیش یاب و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در سه ماه نخست سال 96، پس از بررسی مدارک در اداره امور اتباع خارجه سازمان منطقه آزاد کیش، تعداد 656 فقره پروانه اقامت صادر، یک هزار و 39 پروانه اقامت تمدید و یک هزار و 504 پروانه اقامت تجدید و 443 فقره پروانه اقامت غیر مجاز ابطال شده است.

اتباع خارجی برای ورود مستقیم به منطقه آزاد کیش از طریق مبادی ورودی و خروجی مجاز، نیاز به اخذ قبلی روادید ندارند  و چنانچه قصد اقامت بیش از چهارده روز در منطقه آزاد کیش را داشته باشند، لازم است حداکثر تا روز دهم با مدارک مورد نیاز به دفتر امور اتباع خارجه سازمان منطقه آزاد کیش واقع در ساختمان کیش ایر مراجعه کنند.

در همین راستا، مسئولان این اداره  جهت پاسخویی  به 337 نفر از مراجعان  برای اخذ راهنمایی و در صورت لزوم هماهنگی با ادارات ذیربط، همکاری کردند.

همچنین تعداد 31 نفر از اتباع خارجی آمایش شده سرزمین اصلی در جزیره کیش اعلام حضور کردند.

اداره اتباع امور خارجی سازمان منطقه آزاد کیش و ماموران نیروی انتظامی هر ماهه از محیط کاری شرکت ها و پروژه های عمرانی که از اتباع خارجی استفاده می کنند، بازدید به عمل می آورند  و در صورت مشاهده کارگر خارجی غیر مجاز و بدون پاسپورت بر اساس مقررات و جرایم وزارت کار و امور اجتماعی پروانه کار آنها ابطال می شود.

کارفرمایان این اتباع خارجی نیز روز اول به یکصد و 80  هزار تومان جریمه نقدی  و در صورت تکرار بکارگیری مجدد کارگران غیر مجاز  به ازای هر روز  این جریمه 10 برابر می شود و در صورت تداوم این کار، کارفرمایان خاطی به 6 ماه حبس محکوم می شوند.

شایان ذکر است، اتباع خارجی ساکن کیش از کشورهای افغانستان، پاکستان، هند،  ترکیه، فیلیپین، ازبکستان، انگلستان و چین در پروژه های عمرانی، شرکت های نفتی، بندری و سایر شرکت ها به فعالیت مشغول هستند.

تو کیش کجا بریم؟ KISH PRODUCTS
پشـتیـبانی آنلایـن
Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0