کیش یاب رزرو آنلاین تفریحات کیش و کیش گردی ...

دکتر مونسان سفیر سلامت هپاتیت ایران شد

دکتر مونسان مدیر عامل منطقه آزاد کیش به دلیل عملکرد خوب و موفق در زمینه ارتقاء سطح خدمات درمانی برای بیماران کبد از سوی شبکه هپاتیت ایران به عنوان سفیر سلامت معرفی و تقدیر شد.
کیش یاب:در همایشی که به مناسبت روز جهانی هپاتیت عصر چهارشنبه 6 مرداد در سالن ابن سینای مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد، دکتر موید علویان رئیس شبکه هپاتیت کشور با اعطای لوح تقدیر، دکتر مونسان را به عنوان سفیر سلامت معرفی و با تقدیم تندیس از زحمات وی در زمینه ارتقاء کمی و کیفی خدمات درمانی ویژه بیماران کبدی تجلیل کرد.

دکتر مونسان

آقای دکتر علویان در این نشست با اشاره به اینکه رو نمایی از تمبر اختصاصی هپاتیت c در روز جمعه اول مرداد بیانگرتوجه جدی و برنامه های مدون مسئولان کشورمان برای مقابله با این بیماری است گفت: عزم ملی و حمایت مسئولان در کنار ارتقاء سطح آگاهی افراد جامعه می تواند ریشه کنی هپاتیت را تا سال 1410 در کشور محقق کند.

وی افزود: خوشبختانه در جزیره کیش به دلیل ایجاد کلینیک کبدی، پوشش بیمه ای مناسب و جمعیت کم، شرایط ریشه کن شدن این بیماری کاملا فراهم شده که با آگاهی بخشی بیشتر و اطلاع رسانی گسترده می توان امیدوار بود تا 5 سال آینده این بیماری در جزیره کیش ریشه کن شود.

دکتر علویان با اشاره به اینکه در ایران حدود 200 هزار نفر مبتلا به هپاتیت C هستند گفت: تنها یک آزمایش ساده و کم هزینه برای تشخیص این بیماری کافی است و با وجود پیشرفت هایی که در دو سال اخیر در زمینه کشف و معرفی داروهای جدید در جهان روی داده این بیماری در 98 در صد موارد کاملا قابل درمان است و سازمان بهداشت جهانی تلاش می کند تا سال 1410 این بیماری در جهان ریشه کن شود.

وی با اشاره به اینکه هزینه درمان هپاتیت C در اروپا بسیار گران بوده و با کشور ما قابل قیاس نیست گفت: در اروپا هزینه درمان هپاتیت C بیش از 30 هزار دلار است در حالیکه در ایران بیماران با هزینه ای کمتر از 2 هزار دلار درمان می شوند و همین امر می تواند فرصت جذب گردشگران سلامت را به ایران اسلامی فراهم نماید.

ایشان افزودند مناطقی مانند جزیره زیبای کیش که از زیرساخت های گردشگری سلامت برخوردارند می توانند به خوبی از این فرصت بهره گرفته و با ارائه خدمات درمانی تخصصی به بیماران کبدی در سطح بین الملل گام موثری در جهت معرفی ایران به جامعه جهانی برداشته و به رونق اقتصادی کشور هم کمک کنند.

علویان همچنین در خصوص پیشگیری از بیماری هپاتیت B بر اهمیت واکسیناسیون تاکید کرد و گفت: با توجه به شیوع 40 درصدی کبد چرب در کشور و شمار فراوان افرادی که مبتلا به دیابت بوده و از آن بی اطلاع هستند و یا در معرض ابتلا به دیابت قرار دارند آمار مبتلایان به هپاتیت نیز افزایش می یابد و ارتقاء سطح آگاهی مردم در کنار ترغیب آنها به انجام آزمایش بهترین راه پیشگیری و مبارزه با این بیماری است.

آقای دکتر علویان تغییر سبک زندگی و پرهیز از مصرف خوراکی های چرب و مضر، توجه بیشتر به ورزش و پرهیز از کم تحرکی، ترک دخانیات، اصلاح روش های نادرست تغذیه و مبارزه با شیوع چاقی را از بهترین روش های پیشگیری از ابتلا به هپاتیت برشمرد.

همچنین دکتر خلخالی رییس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در این همایش با اشاره به روند توسعه، ارتقاء و استاندارد سازی خدمات درمانی در بیمارستان کیش در سه سال گذشته و افزایش شمار تختهای این مرکز درمانی از32 به 64 تخت اظهار داشت: در این مدت بیمارستان کیش به جدیدترین دستگاه های پزشکی، سیستم های تصویر برداری، پانورکس، تراکم استخوان، فیبرواسکن، اکوکاردیوگراف قلب، لاپاراسکوپ و دیگر تجهیزات پیشرفته پزشکی مجهزشد که علاوه بر افزایش میزان رضایتمندی ساکنان، زیر ساخت های لازم برای توسعه گردشگری سلامت نیزایجاد شده است .

وی با اشاره به موفقیت بیمارستان کیش در کسب نشان و گواهینامه درجه یک بیمارستانی و با تاکید بر حضور پزشکان حاذق ایرانی در بیمارستان کیش، از آمادگی این مرکز درمانی برای ارائه خدمات متنوع، مطلوب و استاندارد بهداشتی و درمانی به گردشگران داخلی و خارجی خبر داد.
دکتر خلخالی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کلینیک کبدی در بیمارستان کیش با حمایت های بی دریغ دکتر مونسان و همیاری شبکه هپاتیت ایران راه اندازی شد گفت: در این کلینیک به مردم جزیره کیش و گردشگران داخلی و همچنین گردشگران سلامت از کشورهای منطقه خدمات تشخیصی، بیماریابی، آزمایشات لازم، فیبرو اسکن، واکسیناسیون هپاتیت B و خدمات درمانی در بالاترین سطح تخصصی و فوق تخصصی ارائه می شود که رضایتمندی فراوان مراجعه کنندگان را بدنبال داشته است.

وی افزود: جذب بیماران خارجی و داخلی به منظور انجام اقدامات تشخیصی و درمانی در زمینه بیماریهای کبد بخصوص هپاتیت B و C، سندرم متابولیک، کبد چرب و نارسایی کبد از برنامه های دیگر این مرکز در جزیره کیش است.

به گفته دکتر خلخالی به مناسبت روز جهانی کبد پزشکان بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش 7 مرداد به طور رایگان مراجعه کنندگان به کلینیک کبدی را ویزیت خواهند کرد.

لازم به ذکر است 28 جولای مصادف با 7 مرداد به افتخار تولد پروفسور ساموئل باروخ بلومبرگ، کاشف ویروس هپاتیت به عنوان روز جهانی هپاتیت B انتخاب شده است. هپاتیت B یک عفونت ویروسی بالقوه خطرناک است و می تواند موجب بیماری حاد و مزمن کبدی شود. این بیماری یک تهدید جدی برای بهداشت عمومی بوده و زندگی بیماران را با خطر مواجه می سازد. هپاتیتC نیز بیماری مسری کبدی است که از طریق ویروس هپاتیت C ایجاد می شود. این بیماری می تواند منجر به سیروز و سرطان کبد شود. ویروس های هپاتیت B و هپاتیتC از طریق تماس با خون و سایر مایعات بیولوژیک بدن انتقال می یابند.

جدیدتـرین محصـولات NEW PRODUCTS
پشـتیـبانی آنلایـن
Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0