کیش یاب رزرو آنلاین تفریحات کیش و کیش گردی ...

ساخت پارک حیات وحش در جزیره کیش

پارک

ساخت پارک حیات وحش در جزیره کیش

کیـش‌یـاب: عملیات اجرایی ساخت پارک حیات وحش کیش از نیمه دوم سال 95 آغاز به کار می کند.هدف از ساخت این پارک ایجاد محدودهای امن برای آهوان جزیره و افزایش جاذبه های گردشگری کیش می باشد.

این پروژه در زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار در محدوده جنوب فرودگاه جزیره کیش ساخته می شود.با توجه به اینکه پارک حیات وحش کیش از نظر انداره و گستردگی طرح در کشور بی سابقه است مراحل انتخاب مشاور با دقت نظر خاصی انجام می پذیرد.

باتوجه به شرایط اقلیمی جزیره کیش و راهکارهای افزایش جذابیت این پارک برای گردشگران، حفظ شرایط طبیعی سایت و هویت واقعی آن، فراهم کردن امکانات حضور گردشگران در پارک، طراحی اکولوژیک برای زیست آهوان، جذب پرندگان و افزایش تنوع زیستی، در نهایت پارک حیات وحش کیش با تلفیق دو پیشنهاد سافاری پارک و اکوپارک طراحی شده است.

در این پارک گردشگران می توانند در میان جنگل های بکر جزیره کیش با صدها اصله درخت کهنسال کهور ایرانی به تماشای حیات وحش این جزیره مرجانی بپردازند.در این مجموعه فضایی نیز برای آموزش و پالایش روانی کودکان از طریق انس با طبیعت در نظر گرفته شده است.جهت تامین آب آبیاری و برکه از روشهای سنتی جمع آوری آبهای سطحی استفاده می شود این کار برای بالاتر بردن تطابق طرح با شرایط محیط زیست بسیار موثر است.

حدود 30 راس آهو لازم به ذکر است در سال 63 از جزیره خارک به کیش منتقل شد. با توجه به نبود شکارچی، آب و هوای مناسب و فراهم بودن علوفه طبیعی و تغذیه دستی در جزیره کیش، تعداد آهوان در حال حاضر به بیش از 750 راس رسیده که در سراسر جزیره خصوصا نواحی جنوبی, مرکزی و جنوب شرقی کیش پراکنده هستند. مشاهده این آهوان آزاد و آشنایی با شرایط زندگی آنها در محیط طبیعی جزیره کیش یکی از جذابیت ها و تفریحات کیش به شمار می آید.

تو کیش کجا بریم؟ KISH PRODUCTS
پشـتیـبانی آنلایـن
Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0