کیش یاب رزرو آنلاین تفریحات کیش و کیش گردی ...

سیر تا پیاز در مورد کشور آذربایجان و شهر باکو – باکوهلدینگ

از کشور آذربایجان بیشتر بدانیم

برای کسانی که فقط اسمی از کشور آذربایجان شنیده اند و تمامی دانش آن ها نسبت به آذربایجان مربوط می شود به عهد نامه ترکمانچای و گلستان و جدا شدن این منطقه از خاک ایران باید گفت که این منطقه از کره خاکی به نام قفقاز شناخته می شود که به خاطر وجود رشته کوهای قفقاز در شمال آذربایجان این نامگذاری انجام گرفته و در واقع این رشته کوه از کشور گرجستان شروع شده تا نزدیکی دریای خزر ادامه دارد و در هر دو کشور به عنوان مرز شمالی به کشور روسیه تعیین گردیده که بلند ترین قله آن قله کوه کازبک است که ۵۰۴۷ متر بالاتر از سطح اقیانوس هاست و در آذربایجان نیز قله شاه داق بلندترین قله رشته کوه قفقاز می باشد با ارتفاع ۴۲۴۳ متر از سطح اقیانوس قراردارد.

تصویری از کشور آذربایجان این رشته کوه آب و هوای بسیار خوب و دلپذیری را فراهم کرده و دلیلی بر توسعه تمدنی در قرون گذشته بوده زیرا که وجود آب آشامیدنی و مواد خوراکی و ایمنی انگیزه تصمیم گیری انسان اولیه برای انتخاب سکونت گاه خود بوده است که در این مناطق هر سه به وفور فراهم است . با کشف آثار باستانی در رشته کوهای قفقاز ثابت گردید که سکونت گاهای انسان اولیه پیش از نه هزار سال پیش در این مناطق وجود داشته. در دوره تاریخی کشور آذربایجان همچون کشور ایران درگیر کشمکش های زیادی طی قرون متمادی بوده که هر یک باعث بوجود آمدن صفاتی در مردم و رسم و رسوم این منطقه گردیده است . بیشترین تاثیر در آذربایجان مربوط به دوره اسلامی ایرانی میتوان مشاهده کرد زیرا که بیش از ۹۰ درصد مردم آذربایجان مسلمان شیعه هستند و با بررسی رسوم آن ها همچون برگزاری مراسم چهارشنبه سوری ، عید نوروز ، رسوم عروسی و عزاداری و همچنین عادت های زندگی بسیار شبیه به مردم ایران هستند تا مردم اروپا و روسیه .

تاریخ کشور آذربایجان

جهت یادگیری تاریخ کشور آذربایجان مراجع زیادی همچون کتاب ها و دانشنامه های چاپی و اینترنتی وجود دارد و قصد ما فقط بیان واقعیتی ملموس از حال حاضر این کشور است . باید دانست که نام کشور آذربایجان کمتر از صد سال است که نامگذاری شده ودر حدود دویست سال از جدایی این منطقه از ایران می گذرد. ماجرا از آنجا شروع شد که پس از اینکه آقا محمد خان قاجار در صدد تثبیت حکومت خود در منطقه قفقاز و تفلیس برآمد حاکمان این منطقه که وابستگی هایی به روسیه داشتند از دستورات و احکام حکومت قاجار سر باز زدند و اعلام استقلال نمودند که آقا محمد خان قاجار را مجبور به ارسال لشکر به این مناطق نمودند که از این به بعد جنگهایی به مدت ۲۵ سال بین ایران و روسیه شکل گرفت و باعث تحمیل دو عهدنامه سنگین و ننگین گلستان در سال ۱۱۹۲ و ترکمانچای در سال ۱۲۰۶ خورشیدی گردید.

تصویری از عهدنامه ترکمنچای بر روی نقشهخواندن خلاصه ای از عهد نامه گلستان برای هر ایرانی وطن پرستی الزامیست . این پیمان در تاریخ دوشنبه ۳ آبان ۱۱۹۲ در روستای گلستان از منطقه قفقاز تنظیم شد که به موجب آن بخش های شمالی دولت شاهنشاهی ایران شامل قفقاز ، ارمنستان و ایالت های شرق گرجستان مثل کاختی و کارتلی و همچینین بخش های غربی مثل سامگرلو ،گوریا ، ایمرتی ، و همچنین شهر های کرانه دریای سیاه مثل کورنه ؛ چچن ، اینگوش از ایران جدا گشته و به روسیه واگذار شد .

طی قرارداد گلستان مجموعا ۱۴ ولایت قفقازی از ایران جدا شدند که شامل گنجه ، قره باغ ، شکی ، شیروان ، قبه یا همان قوبا ، دربند ، بادکوبه یا همان باکو ، داغستان ، گرجستان ، محله های شوره گل ، آچوق باشی ، گرزویه ، منگریل ، آبخاز ، تالش و همچنین بخش وسیعی از دریای خزر یا کاسپین نیز به روسها واگذار گردید . در عهد نامه ترکمانچای نیز ولایات ایروان ، نخجوان ایغدیر ، کوه آرارات و همچینین بخش هایی از دریای خزر و لریک و لنکران از ایران جدا گشت . باید دانست که ۵ کشور روسیه ، گرجستان ، ارمنستان ، ترکیه و آذربایجان امروزه بر سرزمین هایی که طی این دو قرارداد از ایران جداگشته حاکمیت دارند . در این میان دو کشور روسیه و ترکیه سهم کمتر وسه کشور دیگر بطور کامل از سرزمین های ایران بوجود آمدند.

کشور آذربایجان در سال ۱۹۹۲ پس از فروپاشی شوروی به صورت یک کشور مستقل درآمد و تاکنون مسیر پیشرفت وتوسعه را بسیار سریعتر طی نموده است . پایتخت کشور آذربایجان شهر باکو است که با نام قدیم بادکوبه شناخته شده و از ویژگی های انحصاری این شهر این است که در ساحل دریای خزر و ۲۸ متر از سطح اقیانوس ها پایینتر است . اذربایجان مجموعا ۹ میلیون و نهصد و بیست و سه هزار نفر جمعیت دارد با میانگین سنی ۳۰ سال و ۵۴ درصد از جمعیت آن در شهر ها زندگی می کنند .

تصویری از مردم شهر باکوفرهنگ غذایی باکو که دارای شباهت های زیادی به مردم ایران است و عمدتا حلال خوار هستند غذاهای خوشمزه آذربایجانی مثل شاه پلو ، دلمه سه خواهر ، دلمه برگ مو ، ساج ، لوله کباب ، تیکه کباب ، آنتریکوت و… باعث میگردد که برای خرید تور باکو تردید نکنید و بدون دردسر به این کشور سفر کنید . افرادی که به کشور های تایلند و چین و شرق آسیا سفر کرده اند میدانند که غذای خوب در سفر یکی از مولفه های مهم برای خوشگذرانی و تفریح است که در این زمینه آذربایجان انتظارات را به خوبی برآورده میکند .

مولفه دیگر اقامت موقت در سفر آذربایجان است یعنی اگر اشخاص تور باکو را تهیه نمودند و یا با اتومبیل شخصی از طریق تور زمینی به آذربایجان سفر نمودند در کجا اقامت نمایند . باید دانست که باکو دارای منطقه ای قدیمی به نام ایچری شهر یا همان شهر داخلی است که محدوده ای دارای دیوار و برج و بارو است که در نزدیکی ساحل دریای خزر و خلیج آبشرون واقع شده و قلب توریستی باکو است . هتل ها در اطراف شهر قدیم دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر محله ها هستند و اجاره آپارتمان در باکو برای هر مسافر مقرون به صرفه نیست . برای اجاره آپارتمان در باکو باید دلیل داشت که آن را بصرفه نماید یعنی یا تعداد زیاد افراد و یا مدت طولانی برای اقامت در غیر این صورت رزرو هتل در باکو عاقلانه ترین راه برای اقامت های کوتاه و کم تعداد است .

تصویری از هتل پولمن باکوهتل ها در محله های دیگر نظیر گنجلیک ، نریمان نریمانف ، یاسامال ، بادامدار دارای قیمت های بهتری هستند. همانطور که می دانید هتل ها دارای ستاره هایی از سه تا پنج می باشند که در شهر باکو به تنهایی بیش از ۲۸ هتل پنج ستاره و بیشتر از ۸۰ هتل چهار ستاره و تعداد بسیار زیادی هتل سه ستاره و آپارتمان توریستی وجود دارد . در صورتیکه به زبان آذری تسلط ندارید و یا قصد دارید که برنامه ریزی دقیقی در خصوص تور باکو داشته باشید و حتما رزرو هتل باکو را به کارگزاری مطمئن و دارای اعتبار بسپارید و کیفیت هتل مورد ادعا را حتما از قبل چک نمایید .

چند روز در شهر باکو اقامت داشته باشیم؟

یک مسافرت ۵ روزه برای دیدن جاذبه های باکو کافی است و در صورت قصد اقامت بیشتر میتوان چند روزی نیز در شهر های دیگر آذربایجان نظیر قوبا ، قبله ، شاماخی ، گنجه به گشت وگذار پرداخت که خالی از لطف نیست و باید بدانید که هم تور زمینی باکو و هم تور هوایی باکو همیشه در دسترس است و مسافت تور هوایی باکو طی یک ساعت و نیم و تور زمینی باکو طی کمتر از ۱۲ ساعت طی می شود . از تهران به باکو پرواز هر روزه توسط ایرلاین بوتا انجام میشود و اتوبوس هایی هر هفته از تهران و تبریز به مقصد باکو حرکت میکنند و حتی با رساندن خود به مرز میتوانید از تاکسی های مرز تا باکو استفاده نمایید.

تصویری از شهر قدیمی باکواخذ ویزای آذربایجان چندان دشوار نیست میتوانید از یک مجری مستقیم ویزای آذربایجان درخواست نمایید تا با اسکن پاسپورت برای شما طی ۴ روز ویزا صادر نماید .برای کسانی که قصد اقامت بیشتر و یا کار در آذربایجان را دارند باید ویزای کاری و یا اقامت موقت اخذ شود . چنانچه قصد سرمایه گذاری در باکو را دارید این شهر امنیت سرمایه گذاری شما را تضمین میکند و سیاست های خوب و رو به رشد این کشور جای هیچ نگرانی را برای خرید ملک در باکو و یا راه اندازی کسب و کار در باکو و یا سایر شهر ها را باقی نمی گذارد.

با تبدیل پول شما به منات یا دلار می توانید درآمدهای دلاری و مناتی داشته باشید که امروزه ارزشمند هستند . به شما پیشنهاد میکنیم جهت رزرو آپارتمان در باکو حتما با کارگزار باکو کار کنید و با اشخاص بخصوص مشکوک وارد معامله نشوید زیرا در بسیاری از موارد این افراد سو؛ استفاده نموده و از زیر تعهدات خود فرار می کنند. ویزای آذربایجان بصورت توریستی یک ماهه صادر می شود که در مدت ۳ ماه می توان از آن استفاده نمود و سایر ویزاهای آذربایجان بصورت سه ماهه یک بار ورود و یک ساله چند بار ورود می باشد . در ماه های تابستان شنا در پارک های آبی باکو و یا ساحل دریای خزر بسیار لذت بخش است و در ماه های سرد سال فستیوال انار، جشن های کریسمس باکو ،ورزش اسکی در شاه داغ و جشن های چهار هفته ای چهارشنبه سوری از لذت های وصف ناشدنی در زمستان است.

تصویری از گردشگران در پیست اسکی در آذربایجاندر بهار جشن نوروز باکو چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند و جشنواره گوجه سبز دل هر مسافری را آب می اندازد . آذربایجان کشوری با حکومت سکولار غیر دینی است و تمامی مردم این کشور آزادانه زندگی میکنند و ادیان مختلف نیز هر یک بدون مزاحمت به سمت قبله خود نیایش می کند. خرید سوغاتی از باکو و شهر قدیم بسیار لذت بخش است کالا هایی مثل کلاه قفقازی، گلیم و قالیچه دست باف ؛ استکان نعلبکی تزیین شده آذری ، پارچه های سنتی ، ماتروشکا روسی ، پوست گوسفند ، مجسمه مشدی عباد و قلعه دختر ، سکه ها قدینی و ظرف و ظروف مسی ، البته یک نکته بسیار مهم در خصوص خرید اشیائ قدیمی این است که حتما جهت خروج از کشور باید با بردن فاکتور از سازمان موزها نامه ای مبتنی بر عدم اصالت کالای خود تهیه کنید در غیر اینصورت در هنگام خروج از کشور اشیا شما ضبط می گردد.

تصویری از دست فروش های باکوجهت مسافرت با خودرو شخصی شما نیاز به گرفتن کاپوتاژ یا اجازه خروج از گمرک و همچینی اخذ کارت و پلاک و گواهینامه به زبان انگلیسی هستید و پیشنهاد می شود که بیمه بین المللی را در همان گمرک هنگام خروج و به میزان مسافرت تهیه نمایید . کشور آذربایجان با ایران دارای دو گمرک مرزی در آستارا و شهر بیله سوار استان اردبیل است که از هر دو مرز میتوان وارد و خارج شد . فاصله باکو از تهران در حدود ۸۰۰ کیلومتر است . برای خرید ملک در باکو و یا سرمایه گذاری در باکو حتما و حتما با کارگزاری مطمئن و قانونی مشورت نمایید .برای تحصیل در آذربایجان هزینه سالیانه تحصیل و اقامت دانشجویی در حدود۴۰۰۰ دلار در سال است و اکثر دانشگاه های کشور آذربایجان توسط ایران پذیرفته شده هستند . در صورتی که قصد برنامه ریزی سفری به باکو و یا سایر شهر های کشور آذربایجان را دارید می توانید کارهای اخذ ویزا ، رزرو هتل ، اجاره آپارتمان ، ترانسفر های فرودگاهی و مرزی ، راهنمای محلی ، مترجم و سایر خدمات خود را از کارگزاری باکوهلدینگ درخواست نمایید .

موفق باشید.

جدیدتـرین محصـولات NEW PRODUCTS
پشـتیـبانی آنلایـن
Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0