کیش یاب رزرو آنلاین تفریحات کیش و کیش گردی ...

فولاد کاوه جنوب کیش وارد بورس می شود

روح‌الله حسینی مقدم معاون شرکت بورس اعلام کرد این طور که شرکت بورس اعلام کرده فولاد کاوه جنوب کیش به عنوان چهارمین عرضه بورس به زودی وارد بازار سرمایه می‌شود. وی ادامه داد از سهامدار عمده خواسته‌ایم تا صورت‌های مالی شش ماهه‌اش را قبل از عرضه اولیه به بورس بدهد.

روح‌الله حسینی مقدم که در مراسم معارفه فولاد جنوب کیش به عنوان جدیدترین شرکت آماده برای ورود به بورس سخت میگفت ، گفت: برای طی کردن مراحل پذیرش در بورس مراحلی هستند که مهم هستند و از اولویت‌های نهاد ناظر و شرکت‌ بورس است. شاید یک مقدار تاخیر برای عرضه این شرکت در بورس به خاطر همین اولویت‌‌بندی‌ها بود.

به گزارش سایت کیش یاب ، وی توضیح داد: امروز در شرایطی هستیم که بخش قابل توجهی از پروژه‌ها به بهره‌برداری رسیده و می‌شود برنامه‌های شرکت را ارزیابی کرد. پس در نتیجه باید به کمک فعالان بازار سرمایه این شرکت شفاف‌تر شود. باید توجه کرد که همیشه تا زمانی که قیمت سهام مشخص نشده نمی‌توان گفت که همه چیز شفاف شده است.

معاون شرکت بورس اضافه کرد: ما از سهامدار عمده خواستیم که گزارش شش ماهه شرکت را قبل از عرضه اولیه ارائه دهد تا در نهایت درباره زمان دقیق عرضه تصمیم‌گیری نهایی صورت گیرد.

اتابک، مدیرعامل هلدینگ کاوه پارس هم در این مراسم گفت: بیشترین مشکل صنعت کشور در سمت تولید نیست بلکه در قسمت تقاضاست. فعالان بازار سرمایه خود دیده‌اند که در حال حاضر موجودی کالا در شرکت‌ها رو به افزایش است و این موضوع نشان می‌دهد که مشکل اصلی در سمت تقاضاست.

وی ادامه داد: در دهه ۴۰ سه درصد از تولید ناخالص ملی‌مان صنعتی بوده اگر این را ملاحظه کنید، می‌بینید اقتصاد پنج برابر شده ولی حجم رشد صنعت در این دوره بیش از ۳۰ برابر شده است. در نتیجه ما در حال حاضر با مجموعه‌ای از کالاهای صنعتی مواجهیم که در گذشته هیچ کدام را نداشتیم.

اتابک ادامه داد: در سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۲ درآمد خانوارهای شهری در کشور ۲۲ درصد افت داشته و این نشان می‌دهد که توان خرید در مجموع رو به کاهش است و این کاهش تاثیر خود را در اقتصاد کلان کشور می‌گذارد.

وی اضافه کرد: فولاد کاوه جنوب کیش می‌تواند با توجه به شرایط قواعد بازی را تغییر دهد چرا که اکثر محصولات آن امسال صادر شده است از طرفی نیروهای این شرکت آموزش دیده هستند و مدیران نیز با تجربه در بازار سرمایه دارند.

عبدالمجید شریفی، رئیس هیات‌مدیره فولاد جنوب کیش نیز در این مراسم گفت: فولاد کاوه در اولویت اول منطقه برای احداث صنعت فولاد کشور قرار گرفته و با اکتشافات جدیدی که رخ داده بالغ بر ۴ میلیارد تن ذخایر سنگ آهن دارد. علاوه بر این تولید شرکت به گونه‌ای است که می‌تواند اکثر تولیدات را صادر کند. در آینده نزدیک این شرکت یک واحد ۲.۵ میلیون تنی خواهد بود.

علی دهاقین – مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش – هم اظهار کرد: سرمایه شرکت پس از سهامی عام شدن ۶۰۰ میلیارد تومان شد و در حال حاضر در حدود ۷۰۰ میلیارد تومان است و بنا داریم تا پایان سال مالی سرمایه خود را تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش دهیم.

در این مراسم طاهری، نایب رئیس مدیرعامل فولاد جنوب کیش و خلیلی، مدیر سرمایه‌گذاری کاوه پارس و همچنین علی سنگینیان، عضو هیات‌مدیره حضور داشتند و به بررسی و پاسخگویی سوالات سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند سهام این شرکت را داشته باشند، پرداختند.

جدیدتـرین محصـولات NEW PRODUCTS
پشـتیـبانی آنلایـن
Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0