کیش یاب رزرو آنلاین تفریحات کیش و کیش گردی ...
درخت کاری

کاشت یک میلیون اصله درخت در منطقه آزاد کیش

کاشت یک میلیون اصله درخت در منطقه آزاد کیش

کیـش‌یـاب: بنا به دستور دکتر مونسان یک میلیون اصله درخت در جزیره کیش کاشته می شود.کاشت این درخت ها باهدف توسعه هدفمند و پایدار فضای سبز جزیره کیش و همچنین حفظ و تعادل محیط زیست شهری در اولویت طرح های شرکت آب، عمران وخدمات کیش قرار گرفته است.

این پروزه در تلطیف شرایط آب وهوایی ، تامین سلامت اجتماعی و ایجاد نشاط و شادابی ساکنان و گردشگران تاثیر بسزای دارد وی تاکید کرد با بررسی های دقیق کارشناسی نسبت به عرصه کاشت، تعیین تراکم ،  عملیات مراقبت ونگهداری و تامین بهینه منابع آبیاری با استفاده از پساب فاضلاب های تصفیه شده و یا ساخت آب شیرین کن در صورت لزوم ، یک میلیون اصله درخت در نقاط مختلف شهری کاشته شود.

این درخت ها شامل گونه های کنوکارپوس نقره ای، نارگیل، پالم، چریش، سیانوفیلا، گاروم زنگی، زیتون، سیستان، کهورایرانی، ختمی چینی تری کالر، انواع گل کاغذی، جاتروفا و درمان عقرب در اندازه های یک و یا یک و نیم متری از جمله سازگار با محیط زیست جزیره کیش می شوند. که در نقاط مختلف جزیره کیش کاشته خواهد شد. برای کاشت این درخت ها در فضایی به وسعت 3 میلیون و 800 هزارمتر مربع،3 میلیون تن خاک مورد نیاز است.

گفتنی است برای آبیاری فضای سبز در این جزیره مرجانی ،می توان با در نظر گرفتن جنس خاک ماسه ای ، محدود بودن منابع آب زیر زمینی و هزینه های زیاد استحصال آب شیرین از دریا به بررسی طرح های مسئولان فضای سبز پرداخت. البته در چند سال اخیر به همت ساخت تصفیه خانه ده هزار متر مکعبی کارشناسان اداره آب و فاضلاب جزیره کیش توانسته اند با بهره گیری از  پیشرفته ترین روش های استاندارد و با تصفیه روزانه 8 هزار متر مکعب فاضلاب شهری، آب مورد نیاز فضای سبز جزیره کیش را تامین کنند.و همچنین سیستم مکانیزه آبیاری قطره ای در فضای سبز، از هدر رفتن آب به میزان قابل چشمگیری جلوگیری می کند.

جدیدتـرین محصـولات NEW PRODUCTS
پشـتیـبانی آنلایـن
Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0