کیش یاب رزرو آنلاین تفریحات کیش و کیش گردی ...
موتورهای برقی

ماجرای اشباح سرگردان در کیش چیست /تصاویر

ماجرای اشباح سرگردان در کیش چیست /تصاویر
کـیش‌یـاب: شبح‌هایی سرگردان بی‌صدا و پر سرعت از کنار مردم می‌گذرند و همین امر باعث ترس و وحشت مردم بومی و گردشگران در جزیره کیش می شود. مسافرانی که به کیش سفر کرده اند با پیست دوچرخه سواری در اطراف و دور جزیره آشنایی کامل دارند . جدیدا تردد موتورهایی برقی معروف به اشباح سرگردان در این مکان‌ها ترویج یافته که بحث‌هایی را با خود به دنبال داشته است.
این موتورها ساخت کشور چین هستند و به وسیله برق شارژ می شوند و حدود 3ساعت قابل استفاده هستد. جالب است بدانید مدت آموزش دادن برای نحوه استفاده این موتورها به مردم کمتر از 5 دقیقه صورت می گیرد و کسانی که تسلطی بر موتور ندارند خیلی راحت وارد پیست ها می شوند و چون قدرت کنترل موتور را ندارند باعث حادثه برای خود و عابران در آن مناطق می شوند. لازم به ذکر است بانوان برای اولین بار در کشور می توانند در این مناطق موتورسواری کنند.
ماجرای اشباح سرگردان در کیش چیست /تصاویر
یک مسئول می گوید موتورهای برقی در سال 1392 وارد جزیره کیش شد و این امر مشکلاتی را در جزیره به وجود آورد. چون جزیره کیش منطقه ای آزاد به شمار می آید هر فردی هر چه خواست می تواند وارد کند و نظارت خاصی بر روی این موتورها هم صورت نگرفته است.بزرگترین مشکلی که این موتورها به جزیره کیش وارد کرده اند نا امنی در سطح شهر است. بارها خبرهایی از آسیب های جسمی به فوریت های پزشکی گزارش شده است.
این مسئول افزود: ازدیگر مشکل هایی که به وجود آمده است خسارت هایی است که مسافران و گردشگران به این موتورها وارد می کنند. قطعات این موتور باید از چین وارد شود و همین امر مستلزم هزینه های گزافی می شود.که همین امر باعث تنش هایی میان مسئول فوق و خسارت دهنده می شود.
ماجرای اشباح سرگردان در کیش چیست /تصاویر
وی درباره سوال خبرنگار که چرا اجازه می دهید این موتورها در پیست دوچرخه سواری تردد کند اظهار داشت: درست است این پیست مخصوص دوچرخه سواران است اما  مسئولان منطقه آزاد و راهنمایی رانندگی با ورود این موتورها دچار مشکل شده‌اند و فعلا موتورسواران هم از این پیست استفاده می کنند.
این مسئول این موضوع را هم یاداور کرد که 7 سال است پیست دوچرخه سواری تعمیر نشده است و بعضی مجبورند برای تردد از خیابان اصلی استفاده کنند.که همین امر باعث افزایش خطرات در سطح شهر میشود.
وی گفت: استفاده بومیان هم از موتورهای برقی زیاد شده است .بعضی برای اینکه شارژ موتور دیرتر تمام شود چراغ های موتور را خاموش می کنند که این امر با توجه به بی صدایی موتور بسیار خطرناک بوده و حادثه‌آفرین می باشد.
جدیدتـرین محصـولات NEW PRODUCTS
پشـتیـبانی آنلایـن
Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0