کیش یاب رزرو آنلاین تفریحات کیش و کیش گردی ...

گزارشی از افتتاحیه دومین جشنواره تئاتر کیش

مراسم افتتاحیه دومین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه کیش روز شنبه  ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ در کافه ۹۶ واقع در جزیره کیش برگزار شد .

در این مطلب گزارشی کامل از این مراسم را میخوانید :

دکتر خسرو نشان، مدیر امور هنری سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر مسعود رهبری، محمودرضا رحیمی، علی‌اصغر دشتی، حمید پورآذری، الهام کردا و برخی از مسئولان و هنرمندان  دیگر از جمله حاضرین در مراسم بودند .

مراسم با پخش آیاتی  از قرآن و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد .

در ابتدای مراسم، عبدالرضا شیبانی، قائم مقام دبیر جشنواره ضمن خوشامدگویی به حاضران و ابراز خوشحالی از برگزاری دومین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه کیش از  دکتر خسرو نشان دعوت کرد تا صحبت کند.

دکتر نشان پس از بیان علاقه خود به هنر تئاتر گفت: تئاتر هنر بسیار مهمی است زیرا که در فضای روشنفکری جریان دارد و بهترین جا برای درک و دریافت هنر روشنفکری نیز تئاتر است. علاوه بر این تئاتر جایی برای اندیشه است. من خیلی خوشحالم در میان تئاتری‌ها بودم و هستم زیرا که آنان به فرهنگ خدمت می‌کنند. هنرمندان تئاتر در طول تاریخ بسیار شریف و هم مظلوم بودند و من این حرف‌ها را تنها در بین تئاتری‌ها نمی‌گویند و واقعا عرض می‌کنم که تئاتری‌ها فضایی گرم ایجاد می‌کنند و امیدوارم همیشه شاهد چنین فضاهای گرمی باشیم.

در ادامه محمودرضا رحیمی پشت میکروفن رفت و با اشاره به زحمت‌های دکتر نشان در دوره مدیریت او در اداره کل هنرهای نمایشی گفت:

من در این چند روز شاهد چند سوپرایز بودم. اول اینکه به عنوان داور دوره پیش به دوره جدید جشنواره تئاتر کیش هم دعوت شدم. و سوپرایز  بعدی این بود که علی اصغر دشتی، حمید پورآذری و الهام کردا به عنوان داور به این جشنواره آمدند و من خودم از شنیدن نام این دوستان می‌ترسم و می‌دانم چه زحمتی کشیده شده تا این هنرمندان عالی به جشنواره بیایند چون همیشه کار دارند و آثار متفاوتی در حوزه تئاتر محیطی  دارند.

وی افزود: سال گذشته این جشنواره به شکل خوبی برگزار شد و امیدوارم امسال هم اینگونه باشد. من حرفی را از حمید پورآذری قرض می‌گیرم که گفت تئاترهای ساحلی و کافه‌ای نباید صرفا در این فضاها اجرا شوند و هر تئاتری که در کافه یا ساحل اجرا بشود نمایش کافه‌ای یا ساحلی نیست.

این بازیگر و کارگردان تئاتر در پایان تاکید کرد: برگزاری این جشنواره کار مشکلی است و دوستان هم زحمت فراوانی کشیده‌اند و امیدوارم این جشنواره درست و منطقی و خردمند به کارش ادامه بدهد. چیزهایی که در اینجا دیدم واقعا خردمندانه بوده است.

عباس نجاری، دبیر دومین جشنواره تئاتر کیش ضمن خوش‌آمد به شرکت‌کنندگان و حاضران گفت:این جشنواره به شکل مستقل و با حمایت ویژه سازمان منطقه آزاد کیش برگزار می شود.

امروز دومین دوره جشنواره تئاتر کیش آغاز می‌شود  ولی اگر کمک و یاری مدیران و مسوولان فرهنگی کیش چون دکتر پورعلی، دکتر نشان و دیگر دوستان نبود این جشنواره برگزار نمی‌شد. من به خودم افتخار می‌کنم که تئاتری هستم و مدیرانی اینچنین همراه داریم و از آنان تشکر ویژه می‌کنم.

وی افزود: خیلی از دوستان تئاتری فکر میکنن که جشنواره تئاتر کیش معطوف به تهرانی‌ها شده است اما به هیچ عنوان اینگونه نیست و امسال شاهد حضور گروه های مختلفی از شهرهای….هستیم.

نجاری تصریح کرد:کار گروه های کیش و شاگردانم در بازبینی رد شد. تلاش کردیم تا عدالت رعایت شود و صرفا تصمیم هیئت بازبین مهم بود.

وی افزود: ما در این جشنواره یک جایزه ویژه  داریم که فکر می‌کنم در هیچ یک از جشنواره های تئاتریه دیگری نباشد. تمام کارگردانان حاضر در جشنواره می‌توانند یک کار برتر را از نظر خودشان به ما معرفی کنند و ما هم پس از بررسی به کاری که بیشترین رای را آورده است جایزه خواهیم داد. این اتفاق سال گذشته هم رخ داد و باعث شور و شعف خوبی بین هنرمندان شد.

وی در پایان از کیک جشنواره رونمایی کرد و   از داوران و شرکت‌کنندگان خواست تا عکسی به یادگار بگیرند و کیک جشنواره را هم ببرند.

دومین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه کیش به دبیری عباس نجاری و با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ آبان ۹۸ در جزیره کیش برگزار می‌شود.

جدیدتـرین محصـولات NEW PRODUCTS
پشـتیـبانی آنلایـن
Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0