کیش یاب رزرو آنلاین تفریحات کیش و کیش گردی ...

گزارشی از عملکرد آتش نشانی کیش سه ماه اول سال 96

آتش نشانی و خدمات ایمنی کیش در قالب 3 ایستگاه اطفاء و نجات فعال با 59 نفر پرسنل در دو شیفت کاری با اهدافی چون مهار و اطفاء حریق و حفاظت از افراد و شرکت های عمومی و خصوصی در مقابل آتش سوزی، عوارض و سوانح ناشی از آن، ارایه آموزش های لازم در امور آتش نشانی و خدمات ایمنی در سطوح مختلف، ایجاد توسعه ایستگاه های مورد نیاز و بهره برداری از آنها انجام اقدامات لازم جهت مقابله و کاهش آثار سوء ناشی از حوادث، سوانح طبیعی و غیر طبیعی، نظارت و کنترل بر تحقق شرایط ایمنی و استانداردهای تجهیزاتی ساختمان ها در مقابل سوانح گوناگون آتش سوزی، زلزله، برق گرفتگی و سیل فعالیت می کند.

با توجه به عملیات انجام شده در سه ماه نخست سال 96 تعداد 26  فقره آتش سوزی و 79 مورد اطفاء حریق،  193 مورد بازدید از اماکن، شرکت در 41 مورد عملیات امداد رسانی از جمله تصادفات، سقوط از ارتفاع  آوار، سقوط در چاه، خزندگان و حشرات موذی، محبوس شدن در منزل، امداد رسانی به خودرو، آسانسور و امور خانگی توسط این اداره انجام شده و در این مدت 12 نفر مصدوم و 4 نفر نیز فوت شدند.

همچنین اطلاع رسانی های موضوعی در خصوص راه های مقابله جهت جلوگیری از حادث شدن آتش سوزی در قالب کلاس های آموزشی رایگان در ایستگاه شماره یک مرجان به صورت روزانه برای ساکنان جزیره کیش برگزار می شود. این آموزش های مقدماتی به مدت یک ساعت و نیم تئوری و 2 ساعت عملی است و شرکت کنندگان را قبل از هر چیز با خطرات موجود در محیط کار و زندگی که باعث به وجود آمدن حریق و سپس با عملیات واقعی با انواع خاموش کننده های دستی آشنا می کند. در سه ماه نخست امسال 2 هزار و 425 نفر ساعت کلاس آموزشی برای شهروندان برگزار شد که تداوم این آموزش ها سبب کاهش حوادث در جزیره می شود.

لازم به ذکر است، در همین مدت علاوه بر آموزش مقدماتی، 82 ساعت کلاس های  آموزشی تخصصی نیز برای کارکنان آتش نشانی کیش برگزار شد.

جدیدتـرین محصـولات NEW PRODUCTS
پشـتیـبانی آنلایـن
Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0