کیش یاب رزرو آنلاین تفریحات کیش و کیش گردی ...

توقیف 3 لنج حامل کالای قاچاق در کیش

سه فروند لنج حامل کالای قاچاق که از مبدا دبی به سمت بندر عسلویه و بوشهر در حرکت بودند؛ در آبهای حوزه استحفاظی کیش توقیف شدند .

سرهنگ رحیم جهانبخش فرمانده دریابانی کیش روز یکشنبه در عرشه لنج های توقیف شده در بندرگاه کیش گفت: این لنج ها حامل کالاهای غیر مجازی هستند که ورود عمده آنها حتی از مبادی قانونی، قاچاق به شمار می رود.
وی ارزش تقریبی این کالاهای قاچاق را 60 میلیارد ریال ذکر کرد و ادامه داد: 21 خدمه این شناورهای نیز دستگیر شدند.
جهانبخش گفت: طی سلسله عملیات هایی که در حوزه آبهای تحت نظارت سرزمینی انجام می شود نیروهای تلاشگر دریابانی کیش سه لنج حامل کالای قاچاق به مقصد بندر عسلویه و بوشهر را توقیف کردند.
فرمانده دریابانی کیش با بیان اینکه توقیف این لنج ها از نظر برخورد با جریان قاچاق کالا جای خوشحالی دارد ،اظهار کرد : ورود این نوع کالاها به جریان اقتصادی کشور آسیب می زند چرا که عمده این کالاها در داخل تولید می شوند .
وی کالاهای توقیف شده را شامل انواع پوشاک، کفش و کیف ، لوازم خانگی همچون کولر ، یخچال ، مایکروفر ،لوازم برقی ، باتری خودرو ، لوازم آرایشی ، اسباب بازی ، گردو و کالاهای سطح پنج و کم ارزش عنوان کرد و افزود : قرار بود این کالاها وارد چرخه گمرکی عسلویه شوند.
این مقام نظامی گفت: در این ارتباط 21 خدمه سه لنج دستگیر شدند که پرونده آنها تکمیل و برای تحویل کالا به گمرک اعزام می شوند.
سرهنگ جهانبخش با بیان اینکه آبهای کیش در مسیر گلوگاه قاچاق قرار گرفته است و در آبهای سرزمینی تحت نظارت حوزه استحفاظی است اظهار کرد : عمده این لنج ها از این حوزه استحفاظی عبور می کنند.
وی عسلویه را بندری کوچک دانست و گفت : بیشتر کالاهایی که می توانند به این بندر وارد شوند خوراکی و ته لنجی است اما به ادعای خدمه لنج های توقیف شده ،کالاهای این لنج ها در صلاحیت بندر علسویه از نظر ترخیص نبودند.
فرمانده نیروی انتظامی کیش روند نظارتی دریابانی را تحت هر شرایطی مستمر خواند و افزود : با وجود گرما و شرجی هوا ، فشارکاری و یا مناسبت هایی همچون ماه رمضان و شرایط دشوار کاری نظارت ها به صورت مستمر و جدی انجام می گیرد.
وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه توقف جریان قاچاق به کشور گفت : نیروهای دریابانی تمام تلاش و همت خود را برای تحقق این فرمایشات بکار بسته اند و با تمام توان و قدرت در این زمینه ورود کرده اند.
سرهنگ جهانبخش با تاکید بر اینکه یکی از اولویت های اصلی دریابانی حفاظت از زیست بوم حوزه استحفاظی است افزود : از ابتدای سال تاکنون چهار لنج صیادی خارجی از کشورهای حوزه خلیج فارس که اقدام به تجاوز مرزی و صید غیر مجاز در آبهای تحت کنترل کرده بودند توقیف شده اند .
وی اضافه کرد: همچنین 120 شناور داخلی نیز تحت نظارت و کنترل جدی قرارگرفتند و با آن دسته از شناورهایی که حاوی تور و صید غیر مجاز بودند، برخورد شده است .
به گزارش ایرنا ، جانشین فرمانده دریابانی کیش نیز در خصوص تعداد شناورهای توقیف شده حامل کالای قاچاق نیز گفت : از ابتدای امسال تا کنون هشت شناور که اقدام به جابه جایی و حمل کالای قاچاق از بنادر مختلف مثل امارات متحده عربی و دبی به استان بوشهر و گمرک های غیر تخصصی که صلاحیت ترخیص کالاهایی این شناور ها را نداشتند، توقیف شده که ارزش کالاهای توقیفی حدود 200 میلیارد ریال بوده است .
سرهنگ علی اصغر جمالی با بیان اینکه حدود 60 نفر در این ارتباط دستگیر شدند اظهار کرد: هر یک از این لنج ها هفت خدمه داشتند که به مراجع قضایی ، گمرکات و تعزیرات حکومتی معرفی شدند که با آنها برخورد قانونی خواهد شد .
جزیره کیش با وسعت حدود 91.5 کیلومتر مربع در 18 کیلومتری سرزمین اصلی در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

تو کیش کجا بریم؟ KISH PRODUCTS
پشـتیـبانی آنلایـن
Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0