کیش یاب رزرو آنلاین تفریحات کیش و کیش گردی ...

بزرگترین شهربازی خاورمیانه و اروپا در کیش احداث می شود

به گزارش سایت کیش یاب و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، ساخت شهربازی از مطالبات جدی شهروندان جزیره کیش و از موضوعات مهم مورد پیگیری سازمان منطقه آزاد کیش در جهت تامین رفاه  و ایجاد نشاط برای شهروندان بوده است.

با توجه به محوریت گردشگری در توسعه کیش احداث شهربازی در این جزیره که دارای شرایط متفاوت و دشوار آب و هوایی است نیازمند حضور گروه های با تجربه و برتر در زمینه ساخت شهربازی بود تا با طراحی های ویژه علاوه بر ایجاد جاذبه گردشگری از تجهیزاتی استفاده شود که ضمن تناسب با شرایط اقلیمی کیش از نظر دوام و استحکام، در فصول گرم سال هم قابلیت استفاده داشته باشد..

به همین منظور با بررسی های کارشناسان، مشاوران و متخصصان این حوزه در سازمان منطقه آزاد کیش مراحل مطالعاتی و طراحی پروژه شهربازی کیش با حضور سرمایه گذار بخش خصوصی در چند ماه گذشته انجام شد و امروز در آخرین نشست با حضور معاونان اقتصادی و عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش و سرمایه گذاران و طراحان شهربازی جمع بندی های نهایی برای آغاز عملیات اجرایی انجام شد.

علی جیرفتی در این نشست با اشاره به دستور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش مبنی بر احداث شهربازی در این منطقه آزاد گفت: با توجه به طراحی های انجام شده این شهربازی به یکی از منحصر بفردترین جاذبه های گردشگری و تفریحی کیش تبدیل می شود.

وی افزود: در این راستا با سرمایه گذار مناسبی که تجربه طراحی و ساخت  بزرگ ترین شهربازی ها را در منطقه خاورمیانه و کشورهای اروپایی دارد وارد مذاکره شدیم  و قرار داد آن نیز منعقد شده است که این تیم طرح بسیار خوبی را متناسب با شرایط آب و هوایی کیش ارائه داده اند.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه در این نشست پیشنهاداتی به طراحان پروژه ارائه شد، اظهار داشت: به نظر می رسد با اجرای این طرح که یکی از جاذبه های  منحصر بفرد گردشگری در ایران و منطقه است، کمک شایانی به رونق گردشگری جزیره کیش خواهد شد.

وی در ادامه گفت: ظرف یک ماه آینده عملیات اجرایی تجهیزات کارگاهی این پروژه آغاز و سپس عملیات اجرایی احداث شهربازی جزیره کیش در زمینی به وسعت 60 هزار متر مربع حد فاصل پارک شهر کیش تا فاز 7 شهرک صدف آغاز می شود.

دکتر جیرفتی مدت زمان پیش بینی شده برای ساخت این پروژه را 5 سال اعلام کرد و افزود: این شهربازی در هفت فاز ساخته می شود که در انتهای سال دوم، فاز اول آن وارد مرحله بهره برداری خواهد شد و تا پایان پنجمین سال، تمامی 7 فاز این پروژه به بهره برداری می رسد.

وی تاکید کرد: علاوه بر مسافران روزانه ای که همیشه به جزیره کیش ورود پیدا می کنند،  با اجرای این پروژه منحصربفرد بسیاری از گردشگران صرف استفاده از امکانات این شهربازی به جزیره کیش سفر خواهند کرد که این موضوع می تواند به رشد آمار ورود گردشگر به جزیره کیش کمک کند و از سویی مدت زمان حضور گردشگران را در جزیره کیش یک روز افزایش دهد.

شهر بازی جزیره کیش متفاوت از دیگر شهربازی های کشور در هفت منطقه با امکانات و تجهیزاتی از جمله هتلی با 120 اتاق، دنیای ماجرا جویان و جنگل های استوایی، رودخانه، صخره نوردی، پینت بال، ترامپولین های ترکیبی، محیط فضایی، سینما سه بعدی، لیزر تگ، امکانات آموزشی برای آشنایی گردشگران با کره زمین و فضا، فضاهای سر پوشیده بازی های خانوادگی، امکانات تفریحی مانند سازه های بادی،  سالن های پذیرایی، قالیچه پرنده، آموزش ساخت ماکت هواپیما، دنیای زیر آب و ماکت زیر دریایی، نمایشگاه سینمای ایران از دیروز تا امروز، فضای شهر بازی رو باز با وسایل بازی از قبیل ترن هوایی، چرخ و فلک، بازی های تریلر، تاور، بازی های کودکان، بازیهای آبی، مینی گلف، ماز و منوریل خواهد بود.

گفتنی است است در چهار سال گذشته با تدبیر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تلاش شده است پروژه های گردشگری که در کیش ساخته می شوند مجموعه ای کامل از امکانات اقامتی، تفریحی، گردشگری، پذیرایی و سرگرم کننده باشند تا گردشگران در سفر خود هر روزشان را در یکی از این پروژه ها سرگرم باشند و از ظرفیت های مهیا شده استفاده کنند. این موضوع باعث افزایش مدت اقامت گردشگران و رشد گردش مالی در کیش می شود.

تو کیش کجا بریم؟ KISH PRODUCTS
پشـتیـبانی آنلایـن
Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0