کیش یاب
کیش یاب رزرو آنلاین تفریحات کیش و کیش گردی ...

آشنایی با انواع مساجد کیش

آشنایی با انواع مساجد کیش

مردم دریا حضور خالق را بیشتر از هر دیار دیگری در کنار خویش حس می کنند و به همین دلیل انواع مساجد کیش به وجود آمده تا در آن به ستایش مشغول شوند.

قدیمی ترین مسجد در کیش ، بنایی بزرگ در آبادی ماشه که با نام مسجد ماشه نیز شهرت دارد. مسجدی که قدمت توحید را در این دیار می رساند. مسجد صفین مسجد دیگری از انواع مساجد کیش است که در بخش قدیمی کیش وجود دارد. مسجدی که می تواند چهره ای دیگر از معماری را به همگان نشان دهد. در سال های اخیر هم راستا با توسعه مدرن کیش ، مساجد جدیدی احداث گردید که هریک ویژگی های معماری منحصر به فردی دارند و همچنین برای ساخت آنها هزینه های زیادی خرج شده است.

آشنایی با انواع مساجد کیش

از بین مساجدی که در کیش ساخته شده ، مسجد جامع آن از ابهت ویژه ای برخوردار می باشد ، زیرا نمادهایی از هویت ایرانی و اسلامی در جای جای آن استفاده شده که حتی کوچک ترین جزئیات آن نیز از قلم نیوفتاده و به آن دقت شده است. علاوه بر زیبایی زمان زیادی برای ساختن آنها صرف شده که ارز نهایی کار را می رساند.

به لحاظ معماری مسجد جامع در کیش ، مسجدی متفاوت با سایر مساجد می باشد ، زیرا کاملا متفاوت از سایر بناهای جزیره ساخته شده و قابل تمایز است. در کنار مساجد شیعه کیش ، اهل تسنن این دیار نیز مساجد خود را دارند و این مساجد را در گروه انواع مساجد کیش جای داده شده است. اما یکی از ویژگی های این مساجد حضور آنها دقیقا در کنار آب دریا می باشد. اگرچه هر دو پیروان بزرگ مذهبی در کیش خانه دارند اما همواره در صلح و دوستی در این دیار به سر می برند.

آشنایی با انواع مساجد کیش

از کنار هر مسجدی که می گذرید در زمان نماز صدای بسیار زیبای اذان را پخش می کند که شنیدن این صدا می تواند جان و روح شما را جلا بخشد و پاکی را به شما هدیه دهد. در کنار گشت و گذار از جزیره زیبای کیش به این مساجد سری بزنید و سعی کنید تا از معماری بیرون و درون آن ها دیدن کنید. یکی از خوبی های کیش این است که شما همزمان می توانید  معماری دیروز و امروز را ببینید.

 

 

نوشته شده توسط: هانیه موسوی

من صرفا یک نویسنده نیستم! من محرک قلمم هستم تا به با به رقص در آوردن آن، بتوانم دنیایی جادویی را با استفاده از کلمات بسازم. در پس این سالها که به نویسندگی مشغول بوده ام، توانسته ام با انگشتانم و قلمم، رویاهایی را بسازم که شاید در دنیای واقعی نتوان به آن دست پیدا کرد. اما حتی خیالش هم قشنگ است!

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تو کیش کجا بریم؟ KISH PRODUCTS
پشتیبانی آنلاین
Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0