کیش یاب
کیش یاب رزرو آنلاین تفریحات کیش و کیش گردی ...

حضور فرهنگ کردی در جزیره کیش

حضور فرهنگ کردی در جزیره کیش

مسافران زیادی به این جزیره می آیند ، بنابراین برپایی جشن ها و محفل های مختلف می تواند یک تیر و چند نشان باشد ، زیرا شما در یک مکان جمعی از قومیت ها و زبان های مختلف را خواهید یافت که می توانید به اشاعه ی فرهنگ خود بپردازید. از همین رو کرد زبان های کشور ما از خطه ی غیور کرمانشاه تصمیم دارند تا در این مکان حضور پیدا کرده و فرهنگ کردی را با برگزاری شب های به یاد ماندنی به تمام مردم ایران نشان دهند.

زمان و مکان برگزاری جشنواره فرهنگ کردی

تاریخ برگزاری مراسم مربوطه به اشاعه ی فرهنگ کردی از زمان 1 تا 3 شهریور انجام می شود. محل برگزاری آن نیز در تالار بزرگ جزیره زیبای کیش  خواهد بود.  مسئول برگزاری مراسم فرهنگی شب های کرمانشاه ، مسئولین اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و همچنین گردشگری در استان کرمانشاه  می باشند . این تیم هم اکنون در کیش حضور پیدا کرده تا از فرداشب مراسم خود را اجرا نمایند. مسئولین کرمانشاه نیز از تمامی مردم ایران دعوت به عمل می آورند تا در چنین شب هایی آنها را تنها نگذشته و حمایت های لازم را انجام دهند.

زمان و مکان برگزاری جشنواره فرهنگ کردی

جزئیات جشنواره فرهنگ کردی در کیش

زمانی که برای آغاز مراسم شب های فرهنگی توسط تیم کردی در نظر گرفته شده ساعت نه شب تا ساعت یک صبح خواهد بود. در جشنواره ای که قصد دارند تا فرهنگ کردی را نیز بیشتر رواج دهند ، از تمامی جهات این استان پرظرفیت را معرفی می کنند. از جمله ی آنها می توان به معرفی صنایع ساخته شده توسط دست ، آشپزی در این استان ، صنایع مهم و بحث فرهنگی اشاره نمود. آئین هایی در استان کرمانشاه وجود دارد که این آئین ها هنوز به عنوان اصلی ترین رسوم مردم انجام می شود و در بسیاری از مراسم ها از جمله عروسی ها نیز دیده خواهد شد.

جزئیات جشنواره فرهنگ کردی در کیش

در خصوص معرفی استان کرمانشاه و فرهنگ کردی غنی نیاز است تا فیلم هایی از دوران گذشته  تا دوران غنی شدن این فرهنگ در دوران پس از انقلاب نیز به مردم نشان داده شود ، تا مردم این تغییرات را به معنای واقعی لمس و درک کنند.

نوشته شده توسط: هانیه موسوی

من صرفا یک نویسنده نیستم! من محرک قلمم هستم تا به با به رقص در آوردن آن، بتوانم دنیایی جادویی را با استفاده از کلمات بسازم. در پس این سالها که به نویسندگی مشغول بوده ام، توانسته ام با انگشتانم و قلمم، رویاهایی را بسازم که شاید در دنیای واقعی نتوان به آن دست پیدا کرد. اما حتی خیالش هم قشنگ است!

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تو کیش کجا بریم؟ KISH PRODUCTS
پشتیبانی آنلاین
Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0